I like QRP - SQ6IYV

      Pamiętam, że to były jakieś zawody - część CW i SSB w jednym terminie. Cały klub postawiony na nogi i… do góry nogami;) Wszystkie anteny oraz radia w ruchu i permanentnym nasłuchu… Korespondenci po drugiej stronie gadali tak szybko i dużo, że początkowo ciężko było mi się zorientować o co chodzi. Kto kiedykolwiek to przeżył, to wie o czym mówię. Siedzę obok Kogoś i słucham jak pracuje na fonii. Pada komenda: „Dobra, idziemy na CW”. Przestroił się i bez słowa zaczął przesłuchiwać pasmo. „Oooo! Malezja…!” - powiedział i zaczął nerwowo pukać sztorcem. „Jest!” - padło po krótkiej chwili. Choć obaj nie pisnęli do siebie słowem, zrobili łączność…

      Uczę się telegrafii i bardzo chcę za jej pomocą robić QSO. Nauka idzie mi różnie – raz lepiej, raz gorzej. Wiadomo - były studia, teraz jest praca, dom, rodzina… Ale chęć i młodzieńcze marzenie nadal żywe i aktualne!
      Na początku 2014 roku postanowiłem zbudować prosty klucz elektroniczny, celem podniesienia swoich umiejętności manualnych;) Dwa proste układy scalone, kilka oporników, kondensatorów, dioda, tranzystor… To nie powinno być trudne… I nie było. Choć układ ma swoje wady, to w ramach testowania swoich umiejętności składania można go złożyć i uruchomić w jeden wieczór.

 

 Schemat i opis do pobrania tutaj ->  klu_teleg.pdfDodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2020 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl